Kas yra forest2p4b?

Forest 2P4B - internetinė platforma skirta kolektyviniai kovai su globaliniu atšilimu sodinant miškus.

Miškų nauda

Žmogaus kasdieninė veikla išskiria labai didelius CO2 kiekius į atmosferą. Augant anglies dvideginio koncentracijai didėjant ir šiltnamio efektas, kuris sąlygoja globalios temperatūros kilimą. Vienas iš būdų kaip sumažinti anglies dvideginio koncentraciją atmosferoje, o kartu ir šiltnamio efektą yra CO2 kaupimas miškuose ir medienos produktuose.

Kaip medžiai sugeria anglies dvideginį (CO2) ir išskiria mums gyvybiškai svarbų deguonį (O2).

Medis, augdamas, fotosintezės būdu absorbuoja CO2 (anglies dvideginis) ir išskiria O2 (deguonį). Vienas medis per metus vidutiniškai sukaupia apie 10 kg CO2, o per savo amžių (apie 70 metų) apie 0,7 tonos CO2.

Finansinė nauda būnant miško savininku

 Miškas kaip ir bet kuri žemės ūkio šaka tinkamai prižiūrima gali ne tik prisidėti prie klimato kaitos mažinimo, bet ir atnešti finansinės grąžos į jį investuojant. Miško pagrindinė vertė yra sukauptos medienos kiekyje: 1 ha tinkamai ūkininkaujamo ir prižiūrimo miško per metus užaugina apie 8-10 m3 medienos medžių stiebuose. Ūkiniam miškui pasiekus savo brandą (apie 70 metų), medžiai gali būti kertami ir medienos gaminiuose ilgam yra užrakinamas iš atmosferos absorbuotas anglies dvideginis, o miško turto savininkams atitenka pelnas už parduotus medžius. Šitaip ne tik yra puoselėjama gamta, mažinamas globalinis atšilimas, bet ir uždirbami pinigai.